Anasayfa > Ürünlerimiz > Anestezi - Yoğun Bakım > Lidco

 

Masimo LiDCO™ Hemodinamik İzleme Sistemi

 

 

LiDCO Hemodinamik İzleme Sistemi, Ameliyathane gibi yüksek hassasiyetli bakım alanlarında, bilinçli karar vermeyi desteklemek için atımdan atıma gelişmiş hemodinamik izleme sağlar.

 • Hemodinamik parametreleri izlemek için halihazırda mevcut arteriyel hattı ve kan basıncı dönüştürücüyü kullanır.
 • PulseCO™ algoritması, atımdan atım kan basıncını, her hastanın yaşına, boyuna ve ağırlığına göre ölçeklendirilen bileşen parçalarına, akışa ve dirence dönüştürür.
 • Vazoaktif ilaç kullanan hastalarda güvenilir olduğu kanıtlanmıştır. (1)

 

 

 

Klinik Kanıt
 
 
Ameliyat Sonrası Komplikasyonlarda ve Maliyetlerde Azalma

Büyük abdominal cerrahi geçiren 743 hasta üzerinde yapılan randomize kontrollü bir çalışmada, araştırmacılar, LiDCO ile hemodinamik optimizasyonun postoperatif komplikasyonlarda %20 azalmaya yol açtığını ve sonuç olarak, LiDCO ile izlenen hastaların tedavisinin, kontrol hastalarına göre ortalama 530 $ daha ucuz olduğunu buldular. izlenmedi. (2)


30 Günlük ve 180 Günlük Mortalitede Azalmalar

600 acil laparotomi hastasının sonuçlarını karşılaştıran bir çalışmada araştırmacılar, LiDCO teknolojisini içeren bir programın uygulanmasının ardından, 30 günde (%21,8'den %15,5'e) ve 180 günde (%29,5'ten %15,5'e) mortalitede önemli bir azalma olduğunu buldular. %22,2). 

 

Parametreler ve Göstergeler


 
LiDCO monitörü tarafından atımdan atıma ölçüm parametreleri, hastanın sıvı ve hemodinamik durumu hakkında anında geri bildirim sağlar. 

LiDCO monitörü aşağıdaki parametreleri sağlar:

 • Atım Hacmi (SV): Kalbin sol ventrikülü tarafından bir kasılmada pompalanan kan miktarı
 • Kardiyak Debi (CO): Atım hacminin hastanın kalp hızıyla çarpılmasıyla hesaplanan, kalbin dolaşım sistemi aracılığıyla bir dakikada pompaladığı kan miktarı.
 • Sistemik Vasküler Direnç (SVR): Akışa karşı direnci yansıtır ve basınç ile kalp debisinin oranı olarak hesaplanır.
 • Oksijen Dağıtımı (DO 2 ): Kalp debisi ve oksijen konsantrasyonunun ürünü olarak hesaplanan dokulara iletilen oksijen miktarı
 • Atım Hacmi Varyasyonu (SVV): Mekanik olarak ventile edilen hastalarda sıvı yanıtını tahmin edebilen dinamik bir değişken olan SVV, en az bir solunum döngüsü boyunca atım hacmindeki varyasyondur.
 • Nabız Basıncı Değişimi (PPV): Mekanik olarak ventile edilen hastalarda sıvı yanıtını tahmin edebilen bir başka dinamik değişken olan PPV, en az bir solunum döngüsü boyunca arteriyel nabız basıncındaki değişimdir.

 

Ana Özellikler

 

 

 

 

 

Kolay Kurulum ve Çalıştırma

 

LiDCO Monitörü, hemodinamik olarak stabil olmayan ve sıvı ve ilaç desteğine ihtiyaç duyan hastalarda bile etkili hemodinamik yönetimi kolaylaştıran sezgisel, yorumlanması kolay bir ekran ile verimli kurulum ve basit kullanım için tasarlanmıştır.

 

 

 • Hayati belirtiler monitöründeki invaziv kan basıncı çıkış portunu kullanarak tak ve çalıştır işlemleri
 • Mevcut kan basıncı transdüserini kullanarak, ek bir tek kullanımlık cihaz ihtiyacını ortadan kaldırarak izleyin

 

Referanslar:

 

(1) LiDCO data on file.
(2) Pearse R et al. Effect of a perioperative, cardiac output-guided hemodynamic therapy algorithm on outcomes following major gastrointestinal surgery: a randomized clinical trial and systematic review. JAMA 2014; 311(21):2181-90.
(3) Tengberg LT et al. Multidisciplinary perioperative protocol in patients undergoing acute high-risk abdominal surgery. Br J Surg 2017; 104:463-471

 

 

Dökümanlar


  Lidco Broşür

 

 

Bize Ulaşın

+90312 3105038

Konutkent, Arp Kule, Fatih Sultan Mahallesi 2700 Cadde, 1 Giriş Karşısı 3/8, 06790 Etimesgut/Ankara

Copyright 2024 - Velamed Tıbbi Ürünler