Anasayfa > Ürünlerimiz > Anestezi - Yoğun Bakım > MedStrom > PAM Ağrı Nosepsiyon Monitörizasyonu

MedStorm, Cilt İletkenliğini kullanarak ağrıyı veya nosiseptif tepkiyi ölçmek için giyilebilir bir PainSensor (PAM) geliştirmiştir ve ağrı yönetiminizi optimize etmenize yardımcı olur. Ölçüm sürekli, objektif ve gerçek zamanlı bir şekilde yapılır.

Ağrı ya da stresli durumlar avuç içi ve ayak tabanlarımızdaki ter bezlerinin aktivasyonunu tetikler. Sonuç olarak cilt nemlenir ve bu da daha iyi bir cilt iletimi sağlar. PainSensor tarafından tespit edilecek olan cilt iletkenliğinde bir zirve meydana gelir.

Pik sayısını Ağrı İndeksi adı verilen 0-10 arasında bir değere dönüştürmek için bir algoritma kullanılır. Bu Ağrı İndeksi, vücudun ağrı veya nosiseptif tepkisini yansıtır ve 1-2 saniye içinde tepki verir.

Önemli olan, yalnızca cilt iletkenliğini ölçmemiz ve kalp atış hızı ve kan basıncı gibi diğer değişken faktörlere bağlı olmamamızdır. Ayrıca Beta bloker, kas gevşetici ve benzeri ilaçların da etkisi yoktur. Piyasadaki en spesifik ve hassas ağrı monitörüdür.

MedStorm Ağrı Sensörü yenidoğanlarda, küçük çocuklarda ve yetişkinlerde hem uyanık hem de sakin durumda kullanılabilir ve aşırı veya düşük analjezik dozundan kaçınmanıza yardımcı olur.

 

Bize Ulaşın

+90312 3105038

Konutkent, Arp Kule, Fatih Sultan Mahallesi 2700 Cadde, 1 Giriş Karşısı 3/8, 06790 Etimesgut/Ankara

Copyright 2024 - Velamed Tıbbi Ürünler